Na co se nás nejčastěji ptáte

 VYPLŇTE  KONTAKTNÍ FORMULÁŘ NA ÚVODNÍ STRÁNCE, ODPOVÍME VÁM: 

 1. Kdo je typickým Vaším podnájemníkem? Mladý inteligentní a slušný Čech nebo Slovák. Vždy je to nekuřák nebo nekuřačka věkem obvykle do 30-ti let. Vzdělání středoškolské nebo vysokoškolské, většina podnájemníků studuje  i pracuje současně. 
 2. Jde o samostatný pokoj?
  Nikoliv, téměř vždy jde o sdílené bydlení RODINNÉHO TYPU.  Pokoje jsou obvykle po třech osobách, a to zvlášť kluci a zvlášť holky.  Několik pokojů máme pro pár a jen málo pro jednotlivce. Skoro na všech bytech je pro každého uzamykatelná skříňka a i pokoje je možno si zamykat.
 3. Na standard ubytování mám celkem vysoké požadavky. Jak se o byty staráte? Společné prostory uklízí uklízečka.  K dispozici  je údržbář, který  provádí potřebné opravy i vylepšení (přivrtat poličku, z obyčejné skříňky udělat skříňku uzamykatelnou, vyměnit psací stůl apod.). Údržbář má k dispozici služební vůz, se kterým je možno převézt i skříň nebo postel z našeho skladu nábytku na Balabence.  
 4. Jak je to s cizinci? Vycházíme z předpokladu, že podobní lidé se přitahují a shodní lidé si na bytě lépe rozumějí. Respektujeme proto odlišnost kultur a přijímáme výhradně Čechy a Slováky. Atmosféra na bytech je pak harmonická, přátelská a mnozí si najdou nové kamarády nebo i budoucí partnery.
 5. Jsou byty zařízené?
  Ano, plně zařízené vč. pračky, lůžkovin i nádobí v kuchyni. Internet je samozřejmostí.
 6. Říkáte, že berete jen nekuřáky. A co se stane, když kuřáctví někdo zatají?
  Bývá to celkem rychlý proces, poněvadž ubytovaní na bytě to obvykle obratem zjistí. Potom následuje stěhování do náhradního bydlení, které často kuřákovi zajistíme za podmínky, že odejde hned.
 7. V bytě nekouřím nikdy, ale venku občas. Vezmete mě?  Pro mě jste kuřákem, tudíž Vás nevezmu. Ubytováváme jen absolutní nekuřáky, tzn. i bez elektronických cigaret.
 8. Jak velký je byt?
  Byty jsou různé, častěji velké. K dispozici v současné době máme 14 bytů rodinného charakteru. Malý byt pouze pro dívky je na ul. Zenklova v Praze Libni.  
 9. Kolik lidí tam již máte nastěhováno?
  Celoroční průměr je asi 6-10 osob na byt, od září před zahájením vysokoškolského školního roku, jsou obvykle byty plné, od května do října bývají byty z velké části volné. Poněvadž si podnájemníky pečlivě vybíráme, vyhýbáme se příležitostným zájemcům a první měsíc podnájmu je za dvojnásobnou cenu.  Ubytování je po ucelených měsících. Může se stát, že např. v červenci a srpnu je byt obsazen jednou osobou nebo i dočasně prázný. V září a říjnu bývá obsazenost do posledního lůžka.
 10. Jak jsou podnájemníci staří věkově? 
  V bytech v naprosté většině bydlí vysokoškolští "česko - slovenští" studenti a absolventi VŠ. Tomu odpovídá i věk. Celkově jde o mladé lidi – obvykle mezi 18-30 lety věku - při nástupu bývají často „singl“, ale pravidelně se stává, že se na bytě seznámí a vytvoří pár.
 11. Cena nájmu činí 3900  Kč. Je to včetně energií a poplatků i internetu?
  Ano, je to cena konečná a v ceně jsou energie, služby, poplatky  i vysokorychlostní internet.
 12. Sepisujete nějakou smlouvu a požadujete kauci dopředu?
  Samozřejmostí je smlouva na dobu dle dohody. Při nástupu se jednorázově navíc dopředu platí 3700 Kč, avšak pouze jednou i při přechodu na jiný můj byt. Nebereme krátkodobé  podnájmy (kratší než jeden měsíc).
 13. Jaká je dopravní dostupnost vč. noční dopravy u Vašich bytů?
  Všechny byty jsou v centru Prahy u stanic metra a tramvají. Jde zejména o lokality: Karlín, Holešovice, Letná - Bubeneč, Florenc, Palmovka a  Libeň.
 14. Kolik máte volných míst?
  Počet volných míst se mění během roku. Vždy před začátkem vysokoškolského školního roku pak bývá  velký nápor a vše je obsazené, po Novém roce se lůžka začínají uvolňovat. Nejvíce volných míst je o letních prázdninách, kdy  kapacit často využívají studenti z mimopražských vysokých škol, kteří do Prahy přijíždějí na měsíc brigády a měsíc dovolené.
 15. Musím se zavazovat pod sankcí, že se po určitou dobu nepůjdu jinam?
  V žádném případě, stačí  podat výpověď ústně nebo e-mailem do 14. dne předchozího měsíce. Každý platí jen tolik, kolik bydlí (po měsících), avšak termín výpovědi do 14. dne předchozího měsíce musí být dodržen.