Na co se nás nejčastěji ptáte

 VYPLŇTE  KONTAKTNÍ FORMULÁŘ NA ÚVODNÍ STRÁNCE, ODPOVÍME VÁM: 

 1. Kdo je typickým Vaším podnájemníkem? Mladý inteligentní a slušný Čech nebo Slovák, výjimečně cizinec. Vždy je to nekuřák nebo nekuřačka věkem obvykle do 50-ti let. Vzdělání středoškolské nebo vysokoškolské, většina Nájemníků/Podnánemníků studuje  i pracuje současně, mnozí pobírají Příspěvek na bydlení. 
 2. Jde o samostatný pokoj?
  Nikoliv, nejčastěji  jde o sdílené bydlení RODINNÉHO TYPU.  Pokoje jsou obvykle po dvou, třech osobách, a to zvlášť kluci/muži a zvlášť holky/ženy, zvlášť páry.  Jen málo pokojů máme pro jednotlivce. Skoro na všech bytech je pro každého uzamykatelná skříňka a i pokoje je možno si zamykat.
 3. Na standard ubytování mám celkem vysoké požadavky. Jak se o byty staráte? Společné prostory uklízí uklízečka.  K dispozici  je údržbář, který  provádí potřebné opravy i vylepšení (přivrtat poličku, z obyčejné skříňky udělat skříňku uzamykatelnou, vyměnit psací stůl apod.). Údržbář má k dispozici služební vůz, se kterým je možno převézt i skříň nebo postel z našeho skladu  na Balabence.  
 4. Jak je to s cizinci? Vycházíme z předpokladu, že podobní lidé se přitahují a shodní lidé si na bytě lépe rozumějí. Respektujeme proto odlišnost kultur a nejvíce  přijímáme  Čechy a Slováky. Atmosféra na bytech je pak harmonická, přátelská a mnozí si najdou nové kamarády nebo i budoucí partnery.
 5. Jsou byty zařízené?
  Ano, plně zařízené vč. pračky, lůžkovin i nádobí v kuchyni. Internet je samozřejmostí.
 6. Říkáte, že berete jen nekuřáky. A co se stane, když kuřáctví někdo zatají?
  Bývá to celkem rychlý proces, poněvadž ubytovaní na bytě to obvykle obratem zjistí. Potom následuje stěhování do náhradního bydlení, které často kuřákovi zajistíme za podmínky, že odejde okamžitě.
 7. V bytě nekouřím nikdy, ale venku občas. Vezmete mě?  Pro nás jste kuřákem, tudíž Vás patrně neubytujeme. Přijímáme  jen absolutní nekuřáky, tzn. i bez elektronických cigaret.
 8. Jak velký je byt?
  Byty jsou různé, častěji velké. K dispozici v současné době máme 14 bytů rodinného charakteru. Malý byt pouze pro dívky je na ul. Zenklova v Praze Libni.  
 9. Kolik lidí tam již máte nastěhováno?
  Celoroční průměr v minulých letech byl  asi 6-10 osob na byt, nyní v souislosti s koronavirem je to méně.
 10. Jak jsou podnájemníci staří věkově? 
  V bytech v naprosté většině bydlí vysokoškolští "česko - slovenští" studenti a absolventi VŠ nebo mladší lié. Tomu odpovídá i věk. Neznamená to však, že nevezmeme solidního padesátníka  či odpovědnou šedesátnici, popř. tělesně postiženého invalidu.
 11. Cena nájmu činí většinou 4500  Kč. Je to včetně energií a poplatků i internetu?
  Ano, je to cena konečná a v ceně jsou energie, služby, poplatky  i vysokorychlostní internet.
 12. Sepisujete nějakou smlouvu a požadujete kauci dopředu?
  Samozřejmostí je smlouva na dobu dle dohody. Při nástupu se jednorázově navíc dopředu platí měsíční nájemné, avšak pouze jednou i při přechodu na jiný náš byt. Nepřijímáme  krátkodobé  Nájmy/Podnájmy (kratší než jeden měsíc).
 13. Jaká je dopravní dostupnost vč. noční dopravy u Vašich bytů?
  Všechny byty jsou v centru Prahy u stanic metra a tramvají. Jde zejména o lokality: Karlín, Vysočany, Bubeneč, Florenc, Palmovka a  Libeň.
 14. Kolik máte volných míst?
  Počet volných míst se mění, nelze jednoznařně odpovědět. Prosím informujte se u správce Martina - tel.: 775 685 085
 15. Musím se zavazovat pod sankcí, že se po určitou dobu nepůjdu bydlet  jinam?
  V žádném případě, stačí  podat výpověď ústně nebo e-mailem do 14. dne předchozího měsíce. Každý platí jen tolik, kolik bydlí (po měsících), avšak termín výpovědi do 14. dne předchozího měsíce musí být dodržen.